About Us

 


23 yıl önce Üsküdar'da küçük bir atölyede çocuk mobilyası kulp üretimiyle çalışmalarına başlayan Es-Al Seramik, bugün kalite ve tasarımlarıyla dünya ile yarışacak konuma ulaştı.

Ürünlerini özel reçetelerle hazırlayan ve bugün Türkiye' de porselen kulp üretiminin yüzde 80' ini gerçekleştiren Es-Al'ın en büyük hedefi, yurt dışına açılmak.

Esra ve Altan Kireç tarafından kurulan Es-Al Seramik, bugün Dudullu'daki tesislerinde her türlü kulp, kapı kolu, banyo ve ev aksesuarları üretimini modern ve hızlı şekilde sürdürüyor. Mutfak gereçleri için de kulp temin eden şirket, Türkiye'de porselen kulp üretiminin yaklaşık yüzde 80'ini karşılıyor.

Esra Kireç, Es-Al'ın, üretim sürecini kendi bünyesinde tamamlamasıyla rakiplerinden ayrıldığını söyleyerek, "Özellikle tüm porselen ürünlerimizi kendi özel reçetelerimizle hazırlıyoruz" diyor. Detaylara önem veren, kaliteli, zevkli ve hesaplı ürün almak isteyen bir kitleye hitap ettiklerini anlatan Kireç, üretimin son derece sabır ve titizlik gerektirdiğini belirtiyor. Kireç, "Ürünlerimiz elde boyanıyor ve üretim sırasında birçok kez elden geçiriliyor. Bu nedenle üretim süresince çok sabırlı ve dikkatli bir çalışma gerektiriyor. Bunun haricinde müşterilerimizden gelen özel model ve her türlü desen efektlerini modellerimiz üzerine işleyerek bu şekilde de talepleri karşılıyoruz" diyerek, günümüz trendlerine uygun üretimleri sürdürdüklerini kaydediyor.